...

Przegrywanie kaset - BLOG

W studio czy lepiej w domu? - przegrywanie kaset

Przegrywanie kaset stanowi bardzo skomplikowany proces. Należy zauważyć, że archiwizujemy materiał, który jest bardzo cenny, a jednocześnie chcemy zachować jak najlepszą jakość. Właśnie dlatego chcemy zabezpieczyć materiał dla dalszych pokoleń oraz zabezpieczyć go przed zapomnieniem czy wykasowaniem. Z tego powodu pierwszym krokiem, który podejmujemy, jest pytanie.

Przegrywamy kasety sami czy powierzamy profesjonalistom ?

W przypadku samodzielnego zgrania musimy zdać sobie sprawę, że skazujemy się na porażkę, ponieważ posiadamy tylko podstawową wiedzę, a jedynym urządzeniem, jakie przychodzi nam do głowy, to nagrywarka lub tani graber. Niestety, to nie jest dobre rozwiązanie, gdyż nagrywarki DVD czy HDD nagrywają w bardzo kiepskiej jakości, co oznacza, że często zaniżają rozmiary klatki i są niezgodne ze standardem filmowym. Dodatkowo, kodek, który zazwyczaj używamy przy zgrywaniu, jest kiepski, a bitrate powoduje wystąpienie artefaktu i kwadratów na obrazie, co nie jest przyjemne dla oka. Co więcej, tanie grabery i nagrywarki nie posiadają żadnych algorytmów, które prawidłowo kodują obraz.

Przegrywanie kaset - jaki kodek wybrać ?

  • AVI DV – jest do montażu najlepszym kodekiem – jakość bezstratna 1 godzina to około 15GB
  • MPEG2 – kodek stratny przystosowany do zapisu na płyty zrobienia autoringu  i oglądania
  • MP4 – mowy kodek stratny o bardzo dobrych  właściwościach obsługiwany przez  większość  telewizorów oraz działający na komputerach, telefonach, chmurach.

Na co nagrać ?

  • Płyty DVD  – to na dzisiejsze czasy mało rozwojowa forma  choć bardzo trwała. Wszyscy producenci telewizorów , urządzeń PC  odchodzą  od produkcji napędów  DVD, CD i DB.
  • Pendrive – to jedna z najlepszych opcji choć   będzie ograniczenie w oglądaniu na telefonach ( pendrive nie są obsługiwane na urządzeniach  mobilnych )
  • Chmura – to obecnie najlepsza forma  przechowywania  i rozpowszechniania nagrań. Jedyny warunki DOSTĘP DO INTERNETU.

W przypadku chmury i pendrive trzeba jednak pamiętać o zrobieniu kopii bezpieczeństwa, gdyż  z tych nośników łatwo skasować materiał.

Dlaczego warto wybrać VHS-COPY.pl

Należy zauważyć, że studio zgrywania VHS-COPY.pl dysponuje graberami dedykowanymi ze sprzętowymi kodekami i możliwością kodowania bezstratnego i stratnego. Dzięki temu zapewniamy gwarancję dobrego obrazu wraz z zastosowanymi algorytmami: stabilizacji, poprawy jakości, ostrości i kolorystyki. Pomimo często większych pozornych kosztów cyfryzacji, zdecydowanie warto wybrać usługi profesjonalne, które gwarantują nam jakość i zadowolenie

Skip to content Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.